Stany Zjednoczone wygrały Ligę Narodów CONCACAF

25 marca 2024, 09:47, Redakcja Aktualności

Bramki Tylera Adamsa (45') i Gio Reyny (63') poprowadziły Stany Zjednoczone do zwycięstwa 2:0 nad Meksykiem w finale Ligi Narodów CONCACAF rozegranym na AT&T Stadium w Arlington (Teksas). Jest to trzeci z rzędy tytuł mistrzowski (poprzednie w 2021 i 2023 roku). W Lidze Narodów CONCACAF bierze udział 41 reprezentacji z Ameryki Północnej i Środkowej. Trzecie miejsce zdobyła Jamajka. Królem strzelców rozgrywek został Axel Raga z Saint-Martin, który zdobył osiem goli. Prawie całe spotkanie rozegrał kapitan reprezentacji USA, Christian Pulisic (został zmieniony w +93. minucie przez Brendena Aaronsona), natomiast Yunus Musah zaliczył 11 minut (pojawił się na murawie w 79. minucie).

Skrót spotkania (USA - Meksyk 2:0):