Primavera rozbita w finale UEFA Youth League

22 kwietnia 2024, 19:52, Adam6 Aktualności

Primavera Milanu przegrała z Olympiakosem U-19 w finale UEFA Youth League. Pierwsza połowa była dość wyrównana, choć lepsze okazje stworzyli sobie Grecy. Po przerwie wynik dla Rossonerich zaczął się sypać. W 60. minucie na listę strzelców z rzutu karnego (podyktowanego po ręce rozgrywającego do tej pory dobre spotkanie Dariusza Stalmacha) wpisał się Mouzakitis. Chwilę później było już 2:0 po indywidualnej akcji Papakanellosa. W utratę tego gola także zamieszany był Polak. Na 3:0 dla Olympiakosu bramką z przewrotki podwyższył w 66. minucie Bakoulas. Podopieczni Abate mogli zmniejszyć stratę, ale dobre okazje marnowali Sia czy Zeroli. W 80. minucie potrójną paradę wykonał nawet bramkarz Olympiakosu. Ostatecznie finał młodzi Rossoneri przegrali aż 0:3.

Olympiakos U-19 3:0 Milan Primavera (Mouzakitis 60' k., Mouzakitis 61', Bakoulas 66')

23 komentarzy
jasiom22
jasiom22
23 kwietnia 2024, 12:56
Myslałem że ten finał to będzie szansa dla młodych… żeby się pokazać na tle przegrywającej (co było więcej niz prawdopodobne) pierwszej drużyny. Jakieś światełko w tunelu zeby było, ale młodzi… rownież zawiedli… szkoda.
0
Stifler
Stifler
23 kwietnia 2024, 23:14
nie zawiedli. kto przed sezonem myslal ze dojda do finalu?? ja tam jestem z nich zadowolony i oby to przynioslo im rozwój.
0
michalke9
michalke9
23 kwietnia 2024, 10:59
Proponuje tak: zamiast wydać 50 mln na Zirkze kupić cały skład Olympiakosu. Będziemy mieć wraz z naszym teamem najbardziej perspektywstycznych graczy na lata. Co dałby na Zirkzee? Pewnie nic bo realnie patrząc nie grozi nam nic więcej jak drugie miejsce w lidze
0
sKUBAniec
sKUBAniec
23 kwietnia 2024, 07:32
Dużo nerwowości. Większość z tych młodych zostanie zapomniana. Mają za słabe głowy. Młodzież z Olympiakosu nie zachowywała się jakby ich piłka parzyła.
0
MagicMilan83
22 kwietnia 2024, 23:23
Moze i dobrze ze Milan nie wygral tego turnieju, bo jeszcze by nam Abate wcisneli na pierwszego trenera, a przy okazji zmarnowali mu kariere. To bylby casus Pippo Inzaghiego ktory wygral Viareggio Cup, a pozniej zostal naszym trenerem i wszyscy wiemy jak sie potoczyla jego kariera trenerska.
0
lyndonmilan
lyndonmilan
22 kwietnia 2024, 21:36
Myślę że dobrym trenerem dla Milanu byłby Lopetegui , ale co z tego że młodzi mieli by większą szanse na granie , jeżeli Milan tylko biłby sie o top 4

Zapomniałem że chodzi mi o dobrego trenera dla młodszych piłkarzy
Edytowano dnia: 22 kwietnia 2024, 21:39
0
Luther Blissett
22 kwietnia 2024, 23:08
"Tylko biłby się o top 4", w sensie, że teraz bijemy się o top 2?
22 kwietnia 2024, 20:18
Panowie przecież oni tylko dotarli do finału. Powinni go wygrać jakim cudem przegrali?
Pewnie Pioli maczał w tym palce zawodnicy ciency składy nie te taktyka nie ta a i pogoda ...zapomniałem o pogodzie ...
22 kwietnia 2024, 20:00
Wuefista Abate out, tam potrzeba prawdziwego fachowca. Dawać Piolego do Primavery.
8
tommyb1
tommyb1
22 kwietnia 2024, 20:47
Pioli by w primaverze tylko z emerytów korzystał... Bez sensu...
2
mmielczar123
22 kwietnia 2024, 19:58
Szkoda, ale i tak trzeba pochwalić drużynę za dojście do finału. Kilku graczy pokazało się na tym turnieju z dobrej strony - Zeroli, Raveyre, Sia, Magni. Ciekawie zapowiada się też ten młody Liberali, który dzisiaj po wejściu dał kilka ładnych piłek i zaliczył kilka niezłych dryblingów. Liczę na to, że koniec tego turnieju i gra o nic pierwszej drużyny, spowodują, że kilku młodych dostanie swoje zasłużone szanse u Piolego (chociaż chyba na to nie ma co liczyć)
3
Ledux
Ledux
22 kwietnia 2024, 20:41
Ogólnie wydaje mi sie ze mamy dużo ciekawych zawodników w primaverze. Tylko trzeba ich jakoś wprowadzać. Dla mnie Zeroli mógłby juz spokojnie łapać minuty w tym sezonie skoro gramy o pietruszkę
DarthImpaler
karny troszkę naciągany ale prawidłowy. Bramka na 2-0 to na konto nsiali bo mu się maradonna włączył na 25 m przed własną bramką i chciał 5 przejść zatrzymał się na 3 i gol. przy 3-0 również nsiala stracił piłkę przed polem karnym i podanie do boku i piękna przewrotka greka. Dużo sytuacji mieli rossoneri ale brakło skuteczności. Poprzeczki, słupki, kilka interwencji bramkarza. No pech
0
Matim
Matim
22 kwietnia 2024, 20:03
Ten karny to bardzo pechowy. Grek się przewracał i piłka odbiła się od niego, gdy Stalmach odruchowo podniósł ręce, żeby "pokazać", że go nie faulował. No i został trafiony w rękę, która dopiero podniósł do góry. Potem się już posypało/
1
taurus_95
taurus_95
22 kwietnia 2024, 19:55
No cóż, sam udział w finale to wielki sukces chłopaków, mam nadzieję, że sama porażka nie podetnie im skrzydeł.