Serbski klub TSC Bačka Topola jest zainteresowany pozyskaniem Marko Lazetica – informuje tamtejszy SportKlub. Drużyna TSC w przyszłym sezonie będzie rywalizować w eliminacjach do Ligi Europy, a w przypadku niepowodzenia trafi do fazy grupowej LKE. Marko Lazetić ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Fortuna Sittard (Eredivise), jednak rozegrał tam zaledwie 176 minut. 20-letni środkowy napastnik zasili szeregi TSC na zasadzie wypożyczenia z prawem do wykupu. Kontrakt zawodnika z Milanem obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku.
[AKTUALIZACJA]: TSC Bačka Topola w oficjalnym komunikacie poinformował, że Marko Lazetić przez najbliższy sezon będzie reprezentował jego barwy. Młody napastnik przeniósł się z Milanu na zasadzie rocznego wypożyczenia. Lazetić dołączył do Milanu z Crvenej zvezdy Belgrad w styczniu 2022 roku za 4,5 mln €. Nie zadomowił jednak długo i postanowiono wypożyczyć go początkowo do SCR Altach (Austria), a następnie Fortuny Sittard (Holandia). Teraz będzie kontynuował karierę w TSC Bačka Topola.
Póki co nieziemska wtopa bo gra po max 300 minut w klubach, do których jest wypożyczany.
... a nie, czekaj.
Terracciano (może coś jeszcze pokaże?) 4,5
Pellegrino 3,5
Romero kontrakt
Vranckx 1,4
Vasquez 0,8
Origi kontrakt (ten chociaż coś grał, ale wtopa)
Dest 4 mln kontraktu
Toure 5,5
Lazetić 4,5
Bakayoko 3
Pellegri 0,5
Dalej w las nie idę :)
23,7 mln euro + co niekiedy kosmiczne kontrakty.
Origi coś zagrał, ale gniot straszny, Toure podobnie.
Z plusowych niskich transferów z tego okresu*:
Florenzi 4,5 (chociaż sporo leżakuje)
Giroud 4,8
Diaz 3 (tylko wypożyczenie)
*Transfery do maks. 5,5 mln euro, tak jak wymienione z minusa.
Nawet jak w FM gracie to możecie sobie taką listę zebrać z kilku sezonów.
Gdybyś spojrzał na chłodno z zewnątrz i porównał z innymi dużymi klubami, to byś zobaczył że Milan to w zasadzie pikuś. W ogóle tego typu transfery do 5 mln powinny być opatrzone metka "wypali lub nie, nie będzie dramatu".
Zobacz sobie na Juve, Romę, Napoli, Inter, Barce, Real, Bayern, PSG i wiele takich, to zobaczysz że Milan niczym się nie wyróżnia.
Dla mnie nie jest normalne w sumie przeżywać, że jakiś 18 latek za 2-3 mln nie wypalił. Czy jakiś inny ogór brany na sztukę.
Problemem dla mnie jest jak brakuje transferu graczy do pierwszego składu. Lub gdy transfer jest i nie wypala. Taka lista jest istotna.
Więc z listy wyżej liczą się tylko Dest, Bakayoko i Origi.
No między innymi to miało pokazać, że z Moncadą nie warto bawić się w takie transfery, bo chłop nie umie (o dziwo cały czas awansuje w korpo Milan)
Wszędzie znajdzie się taka lista, ale nie wszędzie jest żydzenie np. na kontraktach, jak w Milanie, gdzie transfer nie dojdzie do skutku, bo żal dupę ściska o 5 mln euro, czy 1 mln euro zarobków, podczas gdy za chwilę jest wesoła gromadka, która kosztowała 10-15 mln euro plus kontrakty.
Z tych naszych gromadek jak można sobie prześledzić wypala 1 % :) Dokładniej w Milanie tylko Kalulu i też miał swój ostatni sezon (nie ten zakończony, bo ciągle kontuzja) niezbyt dobry i stracił miejsce w składzie. Nawet chcieli go pchnąć dalej za 15 mln.
P.S. Do listy over 21 należy dodać Toure i Vasqueza ;)
P.S.P.S. Wpis był bez zbędnego spinania, więc spokojnie :)
Scout niestety nie jest w stanie na 100% nic zagwarantować. Taka to ryzykowna zabawa. Dlatego to ciekawszy sport niż baseball, a Moneyball i algorytmy to bzdury dla naiwnych.
Vasquez za 500 tys to tylko ciekawostka :D
A miał być drugi Milosević :)