Primavera pewnie pokonała lidera tabeli. Wygrana 3:1 z Lecce

29 kwietnia 2023, 15:36, Adam6 Aktualności

Primavera Milanu w sobotnie popołudnie, w ramach 29. kolejki ligowej, podejmowała u siebie liderujące w tabeli Lecce. Chłopcy Ignazio Abate nie przestraszyli się faworyzowanych rywali i w pierwszej połowie toczyli wyrównany pojedynek, momentami nawet przeważając. Ostatecznie, oba zespoły do przerwy nie stworzyły sobie stuprocentowych sytuacji i na tablicy widniał bezbramkowy remis.

Po zmianie stron młodzi Rossoneri rzucili się na rywala i już po niecałej minucie mogli cieszyć się z trafienia. Zespołową akcję wykończył Kevin Zeroli. W 50. minucie było już 2:0 dla Milanu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Chaka Traore, któremu idealną sytuację wypracował swoim sprintem Youns El Hilali. Podopieczni Abate zdrzemnęli się jednak pod koniec drugiej połowy, co wykorzystał Jeppe Corfitzen. Rossoneri skupili się zatem na obronie własnego pola karnego, by w ostatniej akcji meczu wyprowadzić zabójczą kontrę. Diego Sia w sytuacji sam na sam, minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki.

Skład Milanu: Nava; Casali, Coubis, Simic, Bozzolan; Foglio (Malaspina 77'), Eletu (Gala 85'), Zeroli; Cuenca (Alesi 72'), El Hilali (Nsiala 85'), Traore (Sia 77')