UEFA Youth League: Wygrana Milanu z PSG. Efektowne trafienie 15-letniego Camardy!

7 listopada 2023, 16:03, Redakcja Aktualności

Prowadzona przez Ignazio Abate ekipa Primavery Milanu w ostatnich momentach meczu pokonała Paris Saint-Germain 3:2 (2:2)! Tym zwycięstwem zapewniła sobie również awans do 1/8 finału młodzieżowych rozgrywek. Wynik meczu w 8. minucie strzałem głową otworzył Clinton Nsiala. Dosłownie chwilę później, bo w 10. minucie niesamowitym trafieniem z przewrotki popisał się 15-letni Francesco Camarda [KLIK!]. Futbolówka trafiła do niego po dośrodkowaniu z prawej strony, a młody napastnik bez chwili zastanowienia tym efektownym strzałem podwyższył rezultat na 2:0! Przed końcem pierwszej połowy do głosu doszli goście. Serif Nhaga zdobył kontaktowego gola (45+2'). W 66. minucie było już 2:2, a to za sprawą trafienia Erwana Adonisa. Gdy już wszystko wskazywało na remis, w doliczonym czasie gry do głosu dochodzą gospodarze. Rzut rożny wykonuje Chaka Traorè. Louis Mouquet wybija piłkę poza pole karne. Futbolówka dociera do Mattii Malaspiny, który dośrodkowuje w stronę bramki PSG. Ta dociera do Diego Sia, który strzałem głową (90+4') pokonuje bramkarza gości i zdobywa gola na 3:2! Pod konie meczu Francesco Camarda został ukarany czerwoną kartką za obraźliwe uwagi pod adresem sędziego.

AC MILAN - PARIS SAINT-GERMAIN 3:2

[1 - 0] 8' Clinton Nsiala Makengo
[2 - 0] 10' Francesco Camarda
[2 - 1] 45'+2' Nhaga Serif
[2 - 2] 66' Erwan Adonis
[3 - 2] 90+4' Diego Sia